Go to content
""
Nieuws 07/02/25

Aandachtspunten voor prospectussen in 2025

De Autoriteit Financiële Markten (AFM) verwacht, net als in voorgaande jaren, in de eerste maanden van 2025 een piek in aanvragen voor het updaten van (basis)prospectussen. Om uitgevende instellingen te ondersteunen en bij te dragen aan een vlot en efficiënt goedkeuringsproces, willen wij u graag informeren over enkele specifieke aandachtspunten waarop de AFM zich in 2025 zal richten bij de beoordeling van (basis)prospectussen en supplementen.

In het kort

  • Nieuwe vereisten door EU Listing Act
  • Extra aandacht voor risicofactoren en toekomstige financiële informatie
  • AFM tijdig informeren over Europese groene obligaties

Nieuwe vereisten door EU Listing Act

De EU Listing Act brengt de komende jaren belangrijke veranderingen in de prospectusregelgeving. De veranderingen worden in drie fasen doorgevoerd, waarvan de eerste fase per 4 december 2024 in werking is getreden. Er zijn al enkele wijzigingen van kracht die de inhoud van het prospectus raken en daarom relevant zijn om rekening mee te houden bij het opstellen van prospectussen en supplementen. Voorbeelden hiervan zijn wijzigingen met betrekking tot risicofactoren en de mogelijkheid om toekomstige financiële informatie door middel van verwijzing op te nemen.

Extra aandacht voor risicofactoren en toekomstige financiële informatie

Door de EU Listing Act wijzigt ook artikel 16 van de prospectusverordening. Dit artikel heeft betrekking op risicofactoren. Wij zullen daarom extra letten op de risicofactoren bij de beoordeling van prospectussen. Daarnaast is een van de verlichtingen dat een supplement niet langer nodig om nieuwe jaarlijkse en tussentijdse financiële informatie toe te voegen aan een basisprospectus. Deze toekomstige financiële informatie kan in plaats daarvan al in het basisprospectus door middel van verwijzing worden opgenomen.

AFM tijdig informeren over Europese groene obligaties

De verordening voor Europese groene obligaties is op 21 december 2024 in werking getreden. De AFM ziet toe op de naleving van deze verordening. Omdat de beoordeling van prospectussen met Europese groene obligaties nieuw voor ons is, kan deze beoordeling meer tijd in beslag nemen dan gebruikelijk. Wij verzoeken uitgevende instellingen die Europese groene obligaties willen uitgeven, ons tijdig op de hoogte stellen van hun plannen hierover.

Contact

Heeft u vragen over het toezicht op de prospectusplicht? Neem dan contact op via service.prospectus@afm.nl

 

Contact bij dit artikel

AFM

Wilt u het laatste nieuws van de AFM ontvangen?

Schrijft u zich dan in voor onze nieuwsbrief, dan houden wij u op de hoogte.